لزوم حفظ وحدت مسلمین

آیت الله جوادی آملی حفظه الله
آیت الله جوادی آملی

به گزارش خبرگزاری ضیاءالصالحین به نقل از مشرق نیوز، حضرت آیت الله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر در مسجد اعظم قم با تأکید بر وحدت امت اسلامی، اظهار داشتند: اگر شیعه و سنی همدیگر را تکفیر نکرده و روش های تقریبی در حوزه های علمیه تشیع و اهل سنت رواج داشت، داعش و گروه های تکفیری نداشتیم.
ایشان با اشاره به تفکرات مناسب افرادی مثل  "سید مرتضی" ، ابراز داشتند: خدا برادر او، سید رضی را رحمت کند که اینچنین کتاب شریف نهج البلاغه را جمع آوری کرده است.
این مفسر قرآن کریم خاطرنشان ساختند: امام علی(ع) نسبت به برخی، صحبت های تندی دارند؛ اما سید رضی این مباحث را در نهج البلاغه نیاورده و به همین دلیل است که 80 درصد از شروح نهج البلاغه از سوی اهل سنت می باشد.

*مبادا تبلیغ در ایام عاشورا از ما سلب شود!
این استاد برجسته حوزه در ادامه خطاب به مبلغان دینی تصریح کردند: مبادا تبلیغ از سوی ما در ایام عاشورا سلب شود؛ چراکه جریان کربلا بی نظیر بوده و فراموش نشدنی است.
معظم له بیان داشتند: ما چه باشیم و نباشیم، خدا حسین ابن علی(ع) را حفظ می کند؛ اما ما باید در این جریان حضور داشته باشیم.

*محرم را به صرف گریه نگذرانیم!
حضرت آیت الله جوادی آملی در پایان اظهار داشتند: نباید ایام محرم را به صرف گریه گذراند؛ بلکه باید معارف سالار شهیدان را برای مردم بیان کرد تا زنده بماند.

 

 

Share