دعای اللهم اغفر لی ذنبی و اوسع علی رزقی/ روز شانزدهم رمضان

انجمن‌ها: 

الجزء الأول؛ أبواب أحكام شهر رمضان؛ الباب العشرون فيما نذكره من زيادات و دعوات في الليلة السادسة عشر و يومها و فيها ما نختاره من عدة روايات‏، فصل فيما يختص باليوم السادس عشر من دعاء غير متكرر، دعاء اليوم السادس عشر من شهر رمضان‏

جلد اول، باب های احکام ماه رمضان؛ باب بیستم اعمال و دعاهای شب و روز شانزدهم ماه رمضان: فصل آنچه که مختص به روز شانزدهم ماه می باشد: فصل اول دعاهای مخصوص روز شانزدهم (اولین دعا):

فَمِنْ ذَلِكَ دعاء اليوم السادس عشر من شهر رمضان‏

دعاى مخصوص روز شانزدهم از ماه رمضان :

اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِي ذَنْبِي وَ أَوْسِعْ عَلَيَّ رِزْقِي وَ بَارِكْ‏ لِي فِيمَا رَزَقْتَنِي وَ لَا تُحْوِجْنِي إِلَى أَحَدٍ سِوَاكَ

خداوندا، گناهم را بيامرز و روزى‌ات را بر من بگستران و روزى‌هايى را كه به من داده‌اى مبارک گردان و به هيچ‌ كس جز خود نيازمندم مگردان. 

اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا مِنْ فَضْلِكَ وَ بَارِكْ لَنَا فِي رِزْقِكَ وَ أَغْنِنَا عَنْ خَلْقِكَ وَ لَا تَحْرِمْنَا رِفْدَكَ 

خدايا، از [روزى]افزون خود روزى‌مان كن و روزى‌ات را بر ما مبارک گردان و از آفريده‌هايت بى‌ نياز گردان و از عطا و پاداش خود محروم مگردان. 

اللَّهُمَّ إِنَّا نَسْأَلُكَ السَّعَةَ مِنْ طَيِّبِ رِزْقِكَ وَ الْعَوْنَ عَلَى طَاعَتِكَ وَ الْقُوَّةَ عَلَى عِبَادَتِكَ

خداوندا، ما روزى پاک و گسترده و يارى بر طاعتت و نيرومندى بر انجام عبادتت را از تو خواهانيم. 

اللَّهُمَّ عَافِنَا مِنْ بَلَائِكَ وَ ارْزُقْنَا مِنْ فَضْلِكَ وَ اكْفِنَا شَرَّ خَلْقِك‏

خدايا، ما را از بلاى خود عافيت بخش و از [روزى]افزون روزى‌مان كن و از شرّ آفريده‌هايت كفايت فرما.

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

ویژه نامه ضیافت الله (ماه مبارک رمضان)

ویژه نامه احکام روزه و روزه داری

مجموعه استیکر ماه رمضان (ایام و مناسبتها)

دعاهای تصویری روزانه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه پیام ادعیه روزانه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه نشانی از آسمان ویژه ماه مبارک رمضان

ویژه نامه چندرسانه ای ماه ترین ماه (ویژه ماه مبارک رمضان)

Share