جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

تعداد کلمات 794 / زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول
بخش اول گزارش جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه به ضمیمه تصاویر آنها که از طریق اکانت و پروفایل آنها جمع آوری و تهیه شده اند...

بخش اول گزارش جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه

با بررسی‌های مداوم طی این مدت، واحد خبری نزدیک به شورای عالی امنیت به مشخصات قطعی برخی از این خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی علیه مردم مظلوم فلسطین در غزه دست پیدا کرده که طی سلسله گزارش‌های مستمر طی روزهای آینده آنها را منتشر خواهیم کرد.

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

ضیاءالصالحین گروه بین‌الملل به نقل از نورنیوز: شصت روز از جنگ اخیر غزه می‌گذرد و رژیم وحشی صهیونیستی ناتوان از نبرد مستقیم نظامی با گروه‌های مقاومت، همچنان بدون هیچ‌گونه راهبرد مشخصی مشغول بمباران‌های کور و کشتار مردم غزه به‌ویژه زنان و کودکان است.

این جنایت جنگی آشکار و نسل‌کشی عامدانه گرچه از سوی رسانه‌های غربی به عنوان دست برتر صهیونیست‌ها در جنگ و در پوشش «دفاع مشروع» القا می‌شود، اما تردیدی نیست که تمام برساخت‌های ذهنی و رسانه‌ای این رژیم نامشروع نزد افکار عمومی را بر باد داده و جهانیان را با باطن حقیقی آنها مواجه ساخته است.

در این میان؛ برای خیل زیادی از مردم دنیا این سوال مطرح است که واقعا چگونه ممکن است افرادی حاضر باشند با وجود دستور مقامات مافوق خود، این‌گونه وحشیانه بمب‌های چند ده کیلویی را بر سر افراد مظلوم و بی‌گناه خالی کرده و با علم به کشتار کور زنان و کودکان همچنان به این اقدام ضدبشری ادامه دهند؟

به بیان بهتر؛ با کدام منطق حتی جنگی و نه انسانی، چنین افرادی حاضر می‌شوند به این راحتی دست به خون‌ریزی و جنایت علیه هم‌نوع خود بزنند؟ آیا اساسا می‌توان نام انسان بر آنها گذاشت؟

با این تفاسیر؛ «ضیاءالصالحین» به این جمع‌بندی رسید که شاید معرفی این وحوش انسان‌نما بتواند فضایی را نزد افکار عمومی جهان علیه این جنایت‌کاران به راه بیندازد و دستِ‌کم بخشی از حجم جنایات آنها را بکاهد.

در همین راستا و با بررسی‌های مداوم طی این مدت، «ضیاءالصالحین» به مشخصات قطعی برخی از این خلبانان جنایت‌کار علیه مردم مظلوم فلسطین در غزه دست پیدا کرده که طی سلسله گزارش‌های مستمر طی روزهای آینده آنها را منتشر خواهد کرد.

در این گزارش به معرفی و انتشار مشخصات سه نفر از این خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی خواهیم پرداخت:

نخست؛ یکی از این خلبان‌ها شخصی به نام « گای مور» (Guy Mor) ساکن شهر حیفا و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت کسب‌وکار از دانشگاه هرتزلیا در سال 2011 است که حاصل ازدواج او با «ییل زاک» (Yael Zach - Mor) در سال 2014 دو فرزند است. 

مشخصات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه

اطلاعات خلبان‌های جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه

مور از سال 2003 خلبان نیروی هوایی ارتش اسرائیل بوده، از 2014 تا 2016 ریاست بخش عملیات را بر عهده داشته، از 2016 تا 2018 رئیس دفتر فرماندهی نیروی هوایی بوده، از سال 2018 تا 2020 در سمت مدیریت ارشد تولید در نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته و از 2020 تا 2023 نیز ریاست شعبه «network disaster» را بر عهده داشته است.

خلبانان جنایت‌ کار اسرائیلی در غزه

او دارای یک برادر به نام «روی مور» (Roy Mor) و یک خواهر به نام «رونی مور» (Roni Mor) است و از جمله مکان‌های تردد او می‌توان به «پارک‌باغ یوشوا در تل‌آویو»، «کلوپ رقص جیمی هو» و «ساحل ریف راف در بند ایلات» اشاره کرد.

مشخصات خلبانان رژیم اسرائیل در حملات هوایی به غزه

خلبانان رژیم صهیونیستی در جنایات جنگی در غزه

گای مور با دو آدرس «guy.mor» و «guymor2001» در شبکه اجتماعی اینستاگرام و با آدرس «guy_mor» در فیس‌بوک حضور دارد.

جنایت کار جنگی اسرائیلی

قصابان اسرائیلی

دوم؛ خلبان دوم شخصی به نام «آدیر ایریمسکو» (Adir Irimescu) ساکن محله هادره در شهر حیفا و مهندس مکانیک در نیروی هوایی ارتش اسرائیل است که از دسامبر 2022 با زنی به نام «اُلا ییل گالوبیخ» (Ola Yael Golubikh) نامزد کرده است.

خون آشامان اسرائیلی , کودک کشان اسرائیلی

او از سال 2017 تا 2020 مدیریت پروژه خودرو در وزارت جنگ اسرائیل را بر عهده داشته و از نوامبر 2020 تاکنون به عنوان مهندس مکانیک نیروی هوایی در حوزه بالگردها و پهپادها مشغول به کار است.

خون آشامان اسرائیلی , کودک کشان اسرائیلی

خون آشامان اسرائیلی , کودک کشان اسرائیلی

ایریمسکو با آدرس «Adir Irimescu» در دو شبکه اجتماعی لینکدین و فیس‌بوک فعال است.  

سوم؛ نفر بعدی خلبان بازنشسته‌ای به نام «کوبی رِگِو» (Kobi Regev) با بیش از 4200 ساعت پرواز و ساکن تل‌آویو است که با سابقه پرواز با F16 و اسکای هاوک در بیش از 500 عملیات شرکت کرده و به مدت 23 سال از 1985 تا 2008 فرماندهی اسکادران از جمله در جنگ دوم با لبنان را بر عهده داشته است.

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه

او همچنین سابقه مدیریت ارشد در نیروهای نظامی و تاسیسات دفاعی اسرائیل، فرماندهی حساس در مرکز فرماندهی و کنترل نیروی هوایی، وابسته دفاعی خارج اسرائیل و تشکیلات دفاعی در تعداد زیادی از هیئت‌ها و ماموریت‌ها طی سال‌های 2013 تا 2016 را دارد.

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

کوبی رگو از سال 2017 به مدت تقریبا هفت سال مدیرعامل شرکت «Krypton Sec LTD» و مشاور امنیتی در بازارهای خارجی بوده و همچنین به مربی‌گری پرواز در دانشکده پرواز و خلبانی در تیم هوازی نیروی هوایی ارتش اسرائیل اشتغال داشته است.

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

جزئیاتی از مشخصات خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی در غزه / شماره اول

این خلبان جنایت‌کار نیز با آدرس «Kobi Regev» در شبکه اجتماعی لینکدین و با آدرس «kobi_regev» در اینستاگرام فعال است.

شماره‌های بعدی این گزارش را طی روزهای آتی علاوه بر صفحه فارسی در صفحات زبان‌های خارجی «ضیاءالصالحین» دنبال کنید.

پدیدآورنده: 
Share