سریال انیمیشن سلام بر ابراهیم فصل 1 قسمت 13 آخر

دریافت ویدئو
سریال انیمیشن "سلام بر ابراهیم" به سفارش مرکز پویانمایی صبا، توسط استودیو انیمیشن سازی رضوان تولید و از شبکه سوم سیما پخش شد.

سریال انیمیشن سلام بر ابراهیم فصل 1 قسمت 13 آخر

سریال انیمیشن "سلام بر ابراهیم" درباره شهید ابراهیم هادی ملقب به «علمدار کمیل» است و سلحشوری ها و رشادت های این سرباز امام خمینی (قدس سره) را روایت می کند.

برای دسترسی به سایر قسمتهای «سریال انیمیشن سلام بر ابراهیم» به این بخش مراجعه نمایید

تم و موضوع داستان: دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی و اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت || رده سنی: عام و نوجوان || تکنیک ساخت: سریال سه بعدی || ژانر: اکشن-جنگی || زمان: هشت فصل 13 قسمتی در مجموع 2080 دقیقه

دوبله سریال انیمیشن سلام بر ابراهیم در مرکز دوبلاژ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تحت سرپرستی آقای افشین زی نوری انجام شد.

تهیه کننده: اسداله دیانتی کارگردان: اسماعیل یوسفی موسیقی : آرمین رهبر

نوازندگان :

کمانچه : مهراد نوبخت پور پیانو : آرمین رهبر ابوا : حسام صدفی نژاد دف و سازهای کوبه ای : علیرضا اسدی صدابردار ضبط موسیقی : امید اصغری

سریال انیمیشن سلام بر ابراهیم , سلام بر ابراهیم , انیمیشن ابراهیم هادی , سریال ابراهیم هادی , شهید ابراهیم هادی , فصل اول انیمیشن سلام بر ابراهیم , فصل 1 انیمیشن سلام بر ابراهیم

پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان است؛ او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود؛ او در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.

****

وصیت نامه شهید ابراهیم هادی :

بسم رب الشهداء و الصديقين

اگر چه خود را بيشتر از هر كس محتاج وصيت و پند و اندرز مي‌دانم، قبل از آغاز سخن از خداوند منان تمنّا مي‌كنم قدرتي به بيان من عطا فرمايد كه بتوانم از زبان يك شهيد‌، دست به قلم ببرم چرا كه جملات من اگر لياقي پيدا شد و مورد عفو رحمت الهي قرار گرفتم و توفيق و سعادت شهادت را پيدا كردم، به عنوان پرافتخارآفرين وصياي شهيد خوانده مي‌شود. 

خدايا تو را گواه مي‌گيرم كه در طول اين مدت از شروع انقلاب تاكنون هر چه كردم براي رضاي تو بوده و سعي داشتم هميشه خود را مورد آزمايش و آموزش در مقابل آزمايش‌ها قرار دهم. 
اميدوارم اين جان ناقابل را در راه اسلام عزيز و پيروزي مستضعفين بر متكبرين بپذيري.

خدايا هر چند از شكستگي‌هاي متعدد استخوان‌هايم رنج مي‌برم،‌ ولي اهميتي نمي‌دادم؛ به خاطر اين‌كه من در اين مدت چه نشانه‌هايي از لطف و رحمت تو نسبت به آن‌هايي كه خالصانه و در اين راه گام نهاده‌اند، ديده‌ام. 

خدايا،‌ اي معبودم و معشوقم و همه كس و كارم، نمي‌دانم در برابر عظمت تو چگونه ستايش كنم ولي همين قدر مي‌دانم كه هر كس تو را شناخت، عاشقت شد و هر كس عاشقت شد، دست از همه چيز شسته و به سوي تو مي‌شتابد و اين را به خوبي در خود احساس كردم و مي‌كنم. 

خدايا عشق به انقلاب اسلامي و رهبر كبير انقلاب چنان در وجودم شعله‌ور است كه اگر تكه‌تكه‌ام كنند و يا زير سخت‌ترين شكنجه‌ها قرار گيرم، او را تنها نخواهم گذاشت. 

و به عنوان يك فردي از آحاد ملت مسلمان به تمامي ملت خصوصاً مسئولين امر تذكر مي‌دهم كه هميشه در جهت اسلام و قرآن بوده باشيد و هيچ مسئله و روشي شما را از هدف و جهتي كه داريد، منحرف ننمايد. 

ديگر اين كه سعي كنيد در كارهايتان نيت خود را خالص نموده و اعمالتان را از هر شرك و ريا، حسادت و بغض پاك نماييد تا هم اجر خود را ببريد و هم بتوانيد مسئوليت خود را آن‌چنان كه خداوند، اسلام و امام مي‌خواهند، انجام داده باشيد اين را هرگز فراموش نكنيد تا خود را نسازيم و تغيير ندهيم، جامعه ساخته نمي‌شود. 

والسلام و عليكم و رحمه الله و بركاته
ابراهيم هادي‌پور

 

خلاصه طرح:

مجموع اتفاقات و رخدادهایی که در طول دوران دفاع مقدس و در قالب عملیات هایی مثل فتح المبین، والفجر مقدماتی در جنوب و عملیات های ثامن الائمه و مطلع الفجر  که در غرب به وقوع پیوسته، از نقاط عطف مهم و پر اهمیت دوران زندگی پر برکت شهید ابراهیم هادی است. این مجموعه اتفاقات در کنار شرح وقایع و اتفاقات زندگی شهید ابراهیم هادی در دوران کودکی و نوجوانی خط اصلی داستانی این سریال انیمیشن محسوب می شود. در این سریال قصد داریم  در قالب 104 قسمت به معرفی صفات بارز و شرح مختصری از زندگی شهید ابراهیم هادی در ادوار  مختلف و پربار زندگی اش بپردازیم. در 26 قسمت نخست این سریال به موازات شرح صفات نیکو و برجسته اخلاقی شهید هادی مثل پهلوانی، رشادت، فداکاری، شجاعت، انسان دوستی، صبر و…. به روایت گوشه هایی از دو عملیات مهم دوران دفاع مقدس یعنی والفجر مقدماتی و فتح المبین می پردازیم، که این شهید والامقام در هر دوی آن ها نقش موثر و به سزایی داشتند.

 26 قسمت بعدی را به حضور ایشان در جبهه غرب و بخشی را به معرفی شخصیت بارز او در دوران کودکی و نوجوانی اختصاص داده ایم. نقطه قوت این اثر در سیره اخلاقی شهید هادی در دوران پس از انقلاب و در دفاع مقدس خلاصه می شود که سرشار از فراز و نشیب های متفاوت و متنوع است که بیننده را مسحور خویش می کند.

سریال انیمیشن "سلام بر ابراهیم" بر اساس داستان های کتاب سلام بر ابراهیم به سفارش مرکزپویانمایی صبا, توسط استودیو انیمیشن رضوان در دست تولید است.

کلمات کلیدی: 
Share