حسین علیپور مرندی - معرفی استاد علیپور مرندی

حسین علیپور مرندی
حسین علیپور مرندی معروف به «استاد علیپور» یا « حسین آقا علیپور» (1334 ه.ش) مردی الهی، اهل علم، تقوا، معرفت و زهد و مروج معارف ناب اسلامی در میان مشتاقان

حسین علیپور مرندی - معرفی استاد علیپور :

حسین علیپور مرندی معروف به استاد علیپور یا « حسین آقا علیپور» (متولد 1334 هجری شمسی در شهر مرند) مردی الهی، اهل علم، تقوا، معرفت و زهد و مروج معارف ناب اسلامی در میان مشتاقان می باشند. ایشان از شاگردان ممتاز آیت الله سعادت پرور (شیخ علی آقا پهلوانی تهرانی) بودند که به تأسی از استاد خویش با همان شیوه تربیتی (معروف به شیوه علامه طباطبایی) به رشد و تربیت اسلامی جوانان در حوزه وسیعی از ایران (استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، اصفهان، کرمان، زنجان، تهران، البرز، ...) مشغول می باشند.

حسین علیپور مرندی در خانواده ای مذهبی در شهر مرند در محله "جان آقا" چشم به جهان گشودند پدر ایشان،  مشهدی ابوالفضل علیپور، کاسبی مؤمن و بسیار مقید به کسب حلال در بازار شهر مرند بودند و زندگی حسین آقا علیپور بر سر سفره حلال چنین پدری متدین و باتقوا آغاز شد و در دوران نوجوانی از نفس قدسی عالم کامل و عارف واصل  آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی در مسجد مدرسه (قیام) مرند کسب فیض نمودند و با هدایت آن عالم عارف در ادامه تربیت نفس خویش، در اوایل دهه 50، در شهر مقدس قم خدمت آیت الله سعادت پرور (پهلوانی تهرانی) که از شاگردان عرفانی بسیار موفق علامه طباطبایی بودند، رسیده و تا زمان رحلت استاد سعادت پرور (حدود 30 سال) به طور ممتد و مستمر تحت تربیت ایشان قرار داشتند و یکی از کسانی هستند که آیت الله سعادت پرور، به ایشان، اجازه تربیت اخلاقی (استادی اخلاق) داده اند.

حسین علیپور مرندی

استاد حاج حسین علیپور مرندی فعالیت های خویش در ترویج معارف اسلامی را از اوایل جوانی (دهه 50) شروع کرده و همزمان با تحصیل در دبیرستان و دانشگاه (رشته ماشین آلات کشاورزی)، در فعالیت های مذهبی و انقلابی مسجد قیام مرند (تحت اشراف آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی) شرکت گسترده و بسیار فعالی داشتند و پس از استخدام در آموزش وپرورش و همزمان با شغل معلمی نیز با تشکیل جلسات معارف اسلامی در کتابخانه مسجد قیام و سایر مساجد شهر مرند و روستاهای اطراف آن نسبت به ترویج معارف قرآن و اهل بیت اقدام می نمودند.

همگام با قیام ملت مسلمان ایران به رهبری بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) علیه حکومت پهلوی، در شهر مرند نیز این قیام با محوریت آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی در مسجد مدرسه (که به مناسبت قیام اسلامی، بعد از انقلاب اسلامی به مسجد قیام تغییر نام داد) در حال فعالیت بود که یکی از فعالین جوان این حرکت انقلابی، حسین آقا علیپور بودند که با همکاری سایر شاگردان آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی، تظاهرات مردم مسلمان مرند علیه حکومت پهلوی را مدیریت می کردند و با تدابیر خود از نفوذ و تأثیر هرگونه جریان های التقاطی (مجاهدین خلق، فدائیان خلق، کمونیست ها، ...) در این تظاهرات جلوگیری می نمودند که در این مبارزات، یکی از دوستان نزدیکشان با نام میرعلی سیدزاده توسط عمال رژیم پهلوی به فیض شهادت نائل آمدند. 

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز، با صلاحدید آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی، به عنوان اولین فرمانده سپاه مرند انتخاب شده و در شرایط بحرانی اولین ماه های پیروزی انقلاب، در آن مسئولیت خطیر به ادای وظیفه انقلابی، مشغول گشتند.

در اوایل دهه 60 ایشان برای تکمیل تحصیلات حوزوی و استفاده بیشتر از محضر علمای قم، راهی شهر مقدس قم شدند و سال ها در کنار شغل معلمی در مدارس آن شهر، به صورت بسیار فعالانه و بااراده و پشتکار بسیار بالا به تحصیل علوم حوزوی مشغول شدند.

در همین سال ها که مصادف با دفاع مقدس ملت مسلمان ایران در برابر حملات صدام جنایتکار به کشور اسلامی بود ایشان نیز برحسب وظیفه به صورت داوطلبانه در چندین مرحله در جبهه های حق علیه باطل به عنوان رزمنده حاضر شدند و چندین تن از صمیمی ترین یارانشان (از حلقه تربیتی آیت الله میرزاعلی اکبر آقا مرندی در مسجد قیام مرند) در جبهه های نور به مقام عظمای شهادت نائل آمدند که معلم شهید سید مرتضی زمانی ثانی، سردار شهید مهندس حسین شفیعی، سردار شهید میر حمید موسوی اقدس،... ازجمله آن ها می باشند.

ایشان بعد از چندین سال اقامت در شهر مقدس قم و تکمیل تحصیلات حوزوی و استفاده حضوری مستمر از اساتید بزرگ حوزه علمیه قم بالأخص آیت الله سعادت پرور و آیت الله بهجت (ره) ، مجدداً به شهر مرند بازگشته و فعالیت های خویش در ترویج معارف اسلامی را در مسجد قیام، حوزه علمیه، واحد فرهنگی ستاد نماز جمعه، هیئت قرآن و زیارت عاشورا به صورت عمیق، ادامه دادند.

در اوایل دهه 80 با دعوت جمعی از علاقه مندان معارف اسلامی در شهر تبریز شروع به برگزاری جلسات در این شهر نمودند که این جلسات سخنرانی به صورت گسترده و مستمر در محافل حوزوی، دانشگاهی و همچنین مساجد تبریز با حضور گسترده مشتاقین معارف اهل بیت علیهم السلام ادامه دارد که مهم ترین این جلسات، جلسه ماهانه مسجد حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها (خیابان ورزش تبریز) می باشد که جمعه اول هر ماه قمری در ساعت 11 صبح در آن مسجد برگزار می شود.

استاد به صورت دوره ای و بر اساس دعوت مشتاقین به معارف ناب اسلامی به اقصی نقاط کشور (زنجان، تهران، قم، اصفهان، کرمان، کرج، ...) مسافرت نموده و با برگزاری جلسات سخنرانی نسبت به تبلیغ معارف الهی اقدام می کنند.

استاد علیپور مرندی در تربیت اسلامی طبق آموخته های عملی خویش از  آیت الله سعادت پرور (که ایشان نیز شاگرد مبرز و بسیار موفق علامه طباطبایی بودند) بر جامعیت در تربیت در زمینه های مختلف فردی، خانوادگی، اجتماعی (به صورت علمی و عملی) تأکیددارند و شاگردان خویش را به پیروی دقیق از ولایت فقیه که ادامه ولایت رسول اکرم و ائمه (علیهم السلام) بزرگوار می باشد فرامی خوانند و خود نیز به صورت پیوسته فرموده های رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه ای را پیگیری نموده و نسبت به شرح و توضیح این فرموده ها در جلسات سخنرانی اقدام می نمایند و یکی از دعاهای ثابت ایشان در انتهای جلسات، دعا برای سلامتی رهبر معظم انقلاب می باشد.

حاج حسین علیپور مرندی با بصیرت بسیار بالایی که در مسائل اجتماعی ـ سیاسی دارند وقوع فتنه سال 88 را ماه ها قبل، پیش بینی کرده و با تشکیل جلسات مستمر سخنرانی و تبیین جایگاه ولایت در نظام خلقت بر اساس آیات قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام، نسبت به روشنگری در جامعه، بالأخص اقشار حوزوی و دانشگاهی، اقدام نمودند.

استاد حسین علیپور مرندی مصداق توکل بر خدا و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و شهدا، خشوع و خضوع در مقابل پروردگار، تواضع و شکسته نفسی در مقابل بندگان خدا، اظهار ضعف و عجز در مقابل علماء ربانی، سخت کوشی و اراده و پشتکار و خستگی ناپذیری در امر تحقیق و ترویج معارف دین، بصیرت و تیزبینی و ولایت مداری در مسائل سیاسی، تدبیر و تعقل و مدیریت و برنامه ریزی در مسائل اجتماعی، زهد و ساده زیستی و بی تفاوتی نسبت به تجملات دنیا، ادب و احترام و احساس مسئولیت در مقابل خانواده، خاکساری و خدمت در مقابل والدین، دلسوزی و ایثار و از خودگذشتگی نسبت به شاگردان می باشند.

مطالب مرتبط با استاد محترم حاج حسین علیپور مرندی :
دانلود نرم افزار شناخت فطرت (همان جزوه فطرت)

 حسین علیپور مرندی

به نقل از: «به سوی فطرت»

Share

دیدگاه‌ها

سلام ایشون هر سه ماه یا دوماه یه بار میان حوزه ی ما فقط خواستم یگم

علیکم السلام/ضمن تشکر از حسن توجه حضرتعالی...
دو نکته: 1-تا میتونید إن شاءالله از ایشون استفاده کنید که در علمیت(مباحث اخلاقی) کم نظیرند... 2- اگه تمایل داشتید مباحث ایشونو میتونید اطلاع رسانی کنید ... ممنون میشیم...
موید باشید

ایشون کجا کلاس دادن شماره ای دارین ازش

ایشون اولین جمعه ماه های قمری ، تو مسجد امام خمینی رحمه الله - محله ی خطیب در شهر تبریز از ساعت ده صبح شروع سخنرانی دارند...

نمونه اخلاق

سلام
من یه مشکلی دارم 6 ساله که حل نمیشه دیگه خیلی ناامیدم و کسی نیست حرفمو بگم و روزنه ای نیست برام افسرده شدم و واقعا موندم چیکار کنم و برام ممکن نیست برم پیش استاد ............از زندگی سیرم اگه میشه برام کمک کنید

باسلام و احترام

لطفا از طریق سایت ندای پاک فطرت استاد را پیگیری کنید.

موفق باشید

سلام اگر ممکنه مشکلتونو مشخص تر بفرمایید؛ یا اینکه به @a............... مراجعه کنید. ان شاء الله که راهی برای رهایی از افسردگی بشه معرفی کرد.

بله حتما که اینطوره ..اما البته شاگردان خوبی هم مثل حاج آقا غفار زاده در مسجد امام صادق تبریز و ...هم دارن

مشکلتون رو بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم

سلام چطوری میتونم کمک کنم برادر

سلام تا دسترسی به استاد برنامه تقویت جسم واعصاب رو انجام بدین خیلی موثره انشالله استاد رو هم می بینید.

حاج آقا را بسی دوت دارم ، زندگیم را خیلی زیرو رو کرده اند

سلام بر شما
دنبال یک استاد اخلاقم ولی استادی نباشه که حرفاش و نتونم تجزیه تحلیل کنم به صورت خودمونی بگم استاد مردم کوچه و بازار باشن نه کسانی که قوی هستن و تو راه سیر سلوک ان البته ما هم دوست داریم تلاش کنیم به اونجا برسیم ولی کو خزر ره لطفاً دوستان کمک کنن

باسلام و احترام،
استاد علیپور مرندی حرفاشون زیاد پیچیده و سخت نیست، و به قول خود استاد هر کسی جزوه فطرتش را به همراه اون دستورالعملهای صوتی که الان پیاده هم شده اند(متنی) بخونند و عمل کنند از استاد بی نیاز هستند...(در مقدمات)

با آرزوی توفیقات روزافزون

عرض سلام و ادب محضر عاشقان راه خدا...
دوستان ،فقط یه مطلبی رو خدمتتون عرض کنم و اون اینکه من تجربه ی سالها جلوس محضر اساتید رو داشتم...در نهایت به اینجا رسیدم که باید باب الحسین را بکوبم...

مگر این اساتید بابی غیر باب الایمه علیهم السلام معرفی کرده بودند در ایام جلوستون...؟ مجددا جلوس کنید چون به قول شهریار < هر گدای عشق را حافظ نخواند شهریار ... همونطور که خداوند در قران کریم میفرماید برای رسیدن به من با کمک وسیله یعنی اهل بیت علیهم السلام بیایید همان طور هم برای رسیدن به باب حضرات معصومین باید دستت را در دست یک آبروداری بگذاری تا باب الحسین هدایتت کند ... از دلق پوش صومعه نقد طلب مجوی / یعنی ز مفلسان سخن کیمیا مپرس ... درضمن حسین علیه السلام عجیییییب روی این نیروهاش که ما بهشون میگیم اساتید حساس و تعصبی ست خیلی عجیب خیلی ... لذا مراقب باشید ارباب را با نشر این چنین کلماتی نرنجانید خدایی نکرده

اسناد محمد شجاعی عالیه حرفاش

از کجا شروع کنم منبعی معتبر یا سایتی یا کانالی خاص یا شماره تماس برای مشاوره

یه سایت به اسم ندای فطرت زده شده که فقط مطالب ایشونو منتشر می کنه ...
سایت خلق ضیاءالصالحین نیزکه سایت تخصصی اخلاق و تربیته می تونید مطالب مورد نیاز خودتان را جستجو کنید.
کانال ضیاءالصالحین در تلگرام نیز همه این جزوات را داره...(t.me.ziaossalehin)

سلام لطفا اگر امکانش هست راهی برای ملاقات یا تماس با استاد ب بنده نشان بدهید

خواهش میکنم واقعا نیاز دارم

سلام به خاطر خدا راهی برای تماس و یا ملاقات با استاد ب بنده نشان بدهید

زندگیم در حال تباهیست خواهش میکنم

ممنون

ایشون اولین جمعه ی ماه های قمری ، تو مسجد امام خمینی ره محله ی خطیب در شهر تبریز از ساعت ده صبح شروع به سخنرانی میکنن . میتونید اونجا ازسون استفاده کنین

چطور شده که خداوند به پیامبر خاتمش می فرماید بگو قل رب زدنی علما یعنی هر لحظه بر علمت باید افزوده شود÷ ولی ایشان نیاز به استاد ندارد این یعنی دوروغ ....

بهتره کمی مطالعه بفرمائید  و تهمت نزنید و اینکه بدون علم حرف میزنید و یکسویه دارید به یه بنده خدا اینگونه نگاه منفی دارید نشان از کمی تقوای شماست...
منظور از استاد در این عبارت اساتید اخلاق زمانه و الا در مراحل بعدی علم که بی نهایته و تا خود علیم (جل جلاله) ادامه دارد که انسان کامل هم حتی به اون درجه تجلی ذاتی اسماء و صفت علم نمیرسه...
خدا همه را عاقبت بخیر کنه که بدون علم حرف نزنه...

چطور میشه استاد رو حضوری ملاقات کرد ؟

استاد علیپور، اولین جمعه هر ماه قمری در تبریز جلسه دارند
البته ماه مبارک رمضان را طبعاً نباید جلسه برگزار بشه ولی در سایر ماهها این جلسات در تبریز مسجد حضرت فاطمه زهرا علیها سلام برگزار میشه و اگه اشتباه نکنم این مسجد طرفای منطقه نصف راه هستش.

ادرس وشمار تماس استاد علیپور مرندی رو میخواستم.

جلسات ایشان تا جائیکه ما اطلاع داریم :

اولین جمعه ماه های قمری، ساعت 10.30 قبل از ظهر

تبریز- خیابان راه آهن- خیابان خطیب- مسجد امام خمینی (ره)

سلام علیکم؛
دوستانی که حاج آقا علیپور را از نزدیک ندیده اند لطفا قضاوت نکند،به قولی،شنیدن کِی بود مانند دیدن،حاج آقا یک جای ثابت ندارن و دائم بر حسب وظیفه در استانها و شهر های مختلف هستند لیکن،اگر میخواهید با ایشان آشنا شوید باید از طریق حوزه علمیه شهرتان سعی کنید،و با طلبه های حوزه و حضور در کلاس های بصیرتی معرفتی حوزه ها که زمینه ارتباط با حوزه( طلاب)هست باشید.طلبه ها و اساتید حوزه ها بیشتر میتونند راهنمایتون کنند.انشالله

بسم الله الرحمن الرحیم
دوستانی که مشتاق به زیارت جناب مرندی هستند اگر خیلی واجب باشه میتونند یک سفر به شهر مرند انجام بدند و اونجا اگر هم خود ایشون تشریف نداشته باشند میتونند ار اقوام ایشان محل فعلی و شماره شون رو بدست بیارند و باهاشون صحبت و ملاقات کنند.
طبق تجربه ای که بنده به لطف خدا در ارتباط با این نوع بزرگان دارم اغلب انسانهای ساده و خاکی هستند و نیاز به مقدمه و لینک شدن توسط افراد و غیر و اینها رو ندارند خیلی ساده میشه باهاشون ارتباط گرفت.
موفق باشید

سلام
بنده حدود ۳ سال هست که گردنم از ناحیه ستون فقرا سفته سفته سفت شده قدرت تکلمم به ۷۰درصد کم شده دستام دچار بیحسی نسبی شده بدنم میلرزه پیش ۲۰۰تا دکتر رفتم هزارتا ازمایش دادم هیچی مشخص نشده ایا کسی هست که به من کمک کنه ایا عارفی هست که دعا بکنه بمیرم یا شفا پیدا کنم.

علیکم السلام
بالاتر از همه خود خدا هست و بعدش امام زمان (ارواحنا له الفداء) ... شما هم دوست بزرگوار مصلحت و صحت و سلامتی خود را از خدا و بواسطه حجتش بخواه قطعاً می بینند و می شنوند؛ فقط یقین داشته باش و در ایمان خود تزلزل راه مده... 
موفق و موید باشید

داداش یه سر پیش حاج آقای تبریزیان که طب اسلامی رو رواج دادن برو

سلام محاسبه گذشته منجر به جبرانی گناهی می گردد که قبلا مرتکب شده اید. اول از رضایت والدین شروع کنید و ... ان شا الله مشکل تان حل خواهد ش .

سلام
من الان پیامتون رو خوندم،آیا هنوز مشکلاتتون پابرجاست؟

میتونم با شما تماس بگیرم لطفا

سلام . من یه جا رو میشناسم. مشهد . ضریح مطهر امام غریب.

با سلام
هر شب ساعت ۱۱ تا ۱۱ و ربع، چشم خود را ببندید.
یک ماه این کار را انجام دهید.
انشالله شفا پیدا خواهید کرد

اینقدر دعا کردم و اشک ریختم دیگه خسته شدم ای کاش زودتر میمردم من چرا نمیمیرم بین مردم خوارو خفیف شدم خدا کنه که هیچ کس به چه کنم چه کنم نیفته حاج اقای عزیز که مدیر انجمن هستید خدا کنه که هیچ وقت مریض نشید من دیگه بریدم ادامه زندگی نمیتونم بدم میدونم که هیچ کسی منو درک نمیکنه ، برای اینکه خودمو راحت کنم شاید...........

دوست بزرگوار
در ناامیدی بسی امید است
پایان شب سیه سپید است... (ناامید نباشید هرگز ... إن شاءالله)
هر اتفاقی که پیرامون ما رخ می دهد براساس حکمت و مصلحت و... است و عنایت داشته باشید که وجود شیطان هم برای رشد و تعالی ماست، اگر زمین هم بخوریم باید عنایت داشته باشیم به این مسئله که اتفاقا به وسیله همان زمین باید از جا برخیزیم و ادامه دهیم...
آرزوی بهترین ها را دارم برای شما و همه طالبان و سالکان راه حق و حقیقت

سلام امیدوارم که به امید حق و یگانگی پروردگار زودتر خوب بشید منم تو زندگیم گرفتاریاییی داشتم ولی اینو فهمیدم که هر اتفاقی میفته نکتش اینه که تنها و تنها تر بشی تا به خدا برسی میدونم سخته الان که اینارو مینویسم کلی اشک ریختم و زار زدم صبر کم خیلی صبر کن حدیثی هست از امام سجاد البته اگر اشتباه نکنم میگه در مشکلات فرار کن به سمت حسین و به مصائب و سختی های حضرت فکر کن و شهادت و مظلومیتشون و اینکه دم نزدن و خون فرزندشونو به بالا ریختند مگه اونا با ما فرق داشتند نه فقط تفاوت اولیا خدا تو صدق ایمانشونه ازت ملتمسانه خواهش میکنم از خدا مرگ نخواه میدونم سخته ولی سعی کن آرام باشی و راهی برای خودت پیدا کن که این شرایط سخت رو تحمل کنی واقعیت های زندگی تموم شدنی نیستند ازت میخوام بین الطلوعین زیاد دعا کنی و از خدا صبر بخوای سعی کن با دعا و نیائش قوه روحتو بالا

سلام میشه شماره ای جهت ارتباط حضوری با حضرت استاد حسین علیپور بدهید؟چون از نزدیکای جنوب کشور میخواهم خدمت ایشان برسم.باتشکر از زحمات شما ،اجرکم عندالله

باسلام و احترام،

لطفاً به سایت ندای پاک فطرت مراجعه نمائید:

آدرس پست الکترونیکی: info@nedayepakefetrat.ir

 

آدرس های کانال ندای پاک فطرت در پیام رسان ایرانی سروش :

soroush-app.me/channel/nedayepakefetrat

sapp.ir/nedayepakefetrat

@nedayepakefetrat

آدرس کانال ندای پاک فطرت در تلگرام :

telegram.me/nedayepakefetrat

@nedayepakefetrat

سلام و خسته نباشید من یه مدتیه شروع به انجام واجبات و ترک محرمات و بعضی مستحبات سفارش شده مث نمازشب میکنم‌ دلم میخاد استادی داشتم و راهنماییم میکردن ک اتفاقی پیج شمارو دیدم ایا استاد علیپور امثال منو قبول میکنن تورو خدا کمکم کنین چطوری میشه رودررو باهاشون ملاقات داشته باشم؟

علیکم السلام
بله موردی نداره .. ولی خود استاد علیپور بارها فرموده اند که اگر کسی جزوه فطرت ایشان را به دقت بخواند و به دستورالعملهای صوتی ایشان عمل نماید ... برای مقدمات کافیست و حتی خودشان فرموده اند که نیازی به وجود من هم نداره...

لذا شما سعی کنید این روند را برای مقدمات پیگیری نمایید...

إن شاءالله که موفق باشید

درزندگینامه استادعلیپورکه شمانوشتیدسوالاتی هست که بهتراست برای تنویرافکارجواب بفرمایید1-مدرک تحصیلی حوزوی ایشان رادرسایت بگذارید2-سندی ازحضورایشان درجبهه های جنگ ارائه فرمایید3-علت بیرون آمدن ایشان ازسپاه راباسندارائه نمایید4-ضمناشنیده هاحاکی است ایشان مدتهای مدیدمسئول انجمن حجتیه درمرندبوده است باتشکرازشما

جواب این شبهات را یکی یکی درج می کنم:
1- در هیچ بیوگرافی مدرک تحصیلی کسی را درج نمی کنند  مخصوصا اساتید حوزوی و.. مگر مدرک تحصیلی کدوم عالمی در بیوگرافیش درج شده؟ در ضمن در اصل حوزه اصلا مدرک ملاک نیست کما اینکه بسیاری از مراجع اصلا مدرک تحصیلی ندارن و این شبهه (البته إن شاءالله از طرف شما نیست) بیشتر جسارت آمیز و گستاخانه است..
2- هم اینکه کسی در حساس ترین زمان ممکن فرمانده سپاه جایی بوده خودش سنده و بازهم این مسئله هم مثل کلیه بیوگرافی علما لازم نیست در زندگینامه اش درج بشه...
3- بیرون آمدن از هر نهادی در مرحله نخست دست خود شخصه اون نهاد هم مهم نیست چه نهادی باشه ... در زمان بحرانی و جنگ همکاری می کرده و در زمان صلح حضور خود را در جای دیگر مهمتر و لازم تر تشخیص داده لابد ... در ضمن این مسئله را اگر از زاویه منفی بافان هم ببینیم بازهم جواب دندان شکنی برای این مباحث داریم... چون ملاک حق و باطل، بودن و یا نبودن در نهاد خاصی نیست ... حق و صراط مستقیم خودش نور است و نورانیت داشته و دارد و نوربخش هم است ...
4- خود این جمله اولش جوابی است بر شبهه .... چون نوشته شده «... شنیده ها ...»  در بطلان نیت و نگاه فرد همین بس که طبق شنیده هایش هم نظر دهد و هم قضاوت کند... چون امیر مومنان علیه السلام فرمودند که فاصله حق و باطل همین فاصله گوش و دهان( 4 انگشت) است ...

البته إن شاءالله نظر شخصی خود شما این نیست و فقط خواستین از این درگاه پاسخی به شبهه افکنان مریض القلب داده شود .... که کاملتر از این هم می شود پاسخ داد...
خدا إن شاءالله مریض القلبهای مغرض را  نیز هدایت کند...

و عاقبت همه ما را ختم بخیر گرداند .. آمین

خدا بهتون انصاف بده با این حرفا ها و برچسب زدن به حاج آقا چه ظلمی که ما مردم اسلام دوست مرند نکردید ، آرزوی چشم همه ما به نور حقیقت روشن بشه

بسمه تعالی

عزیزان عنایت فرمایند که سر به سر زدن و بحث و مجادله با شخص و یا اشخاصی که منطقشان تهمت و افترا بستن است و روششان هوچی گری و غوغاسالاری است و مبنایشان در جهت افراط و تفریط از مبانی نظام مقدس توحیدی یعنی همان خدا ترسی است، اتلاف وقت گرانبها می باشد و از خداوند مسئلت داریم که عمر ما را در کلیه امور زندگی، اعم از فردی و اجتماعی و سیاسی، انقلابی و… در بندگی خود مصروف دارد و توفیق عطا فرماید که رضای خدا را در عمل به وظایف شرعیه که همه ی امور اجتماعی_سیاسی، انقلابی هم در شعاع تکالیف شرعی می باشد، تحت هدایت ها و اوامر مقام ولایت و امامت که امروز در زمان غیبت در شخصیت والای رهبر عظیم الشان عبد صالح، نماینده حضرت صاحب الامر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) حضرت امام خامنه ای (مدّظله العالی) متبلور است، به رضای هر شخص و گروهی مقدم داریم.

بنده از خدای مهربان ذلیلانه مسئلت دارم که به ما و همه ی دغدغه مندان صحنه ی سیاست برای شنیدن نصیحت قرآن که با فریاد رسا به سختی های حسابرسی کوچکترین اعمالی یعنی کمتر از دانه خردل و مثقال ذرّه در محکمه عدل الهی متذکر می شود، گوش شنوا عطا فرماید.

« اِقْتَرَبَ لِلنَّاسِ حِسَابُهُمْ وَهُمْ فِي غَفْلَةٍ مُّعْرِضُونَ » (سوره مبارکه انبیاء، آیه یک)

بنده عاصی، حسین علیپور