حدیث زیارت - 5 حدیث در مورد زیارت

انجمن‌ها: 

حدیث زیارت - 5 حدیث در مورد زیارت

در این پست 5 حدیث منتخب زیارت از کتاب چهل حدیث زیارت جواد محدثی در بیان معصومین علیهم السلام تقدیم به شما عزیزان میگردد.

حدیث زیارت

پيوند حج و رهبرى

1. قالَ البـاقِرُ عليه السلام: اِنَّما اُمِرَ النّاسُ اَنْ يَـأْتُوا هـذِهِ الأحْـجارَ فَيَطُوفُوا بِها ثُمَّ يَأتُونا فَيُخْبِرُونا بِوِلايَتِهِمْ وَ يَعْرِضُـوا عَلَيْنا نَصْـرَهُمْ؛ امام محمد باقر عليه السلام فرمود: همانا مردم فرمان يافته اند كه سراغ اين سنگهاى كعبه آمده، آنها را طواف كنند، سپس نزد ما آيند و ولايت و همبستگى خويش را به ما خبر دهند و يارى خويش را بر ما عرضه كنند.

حدیث زیارت

آثار اخروى زيارت

2. قالَ رَسُولُ اللّه صلي الله عليه و آله: مَنْ زارَنى اَوْ زارَ اَحَـدا مِنْ ذُرِّيَّـتى، زُرْتُهُ يَوْمَ الْقيامَةِ فَاَنْقَذْتُهُ مِنْ اَهْوالِها؛ رسول خدا صلی الله عليه و آله و سلم فرمود: هر كس مرا زيارت كند، يا يكى از فرزندانم را زيارت كند، من هم روز قيامت به زيارت او مى روم و او را از هول و هراسهاى قيامت مى رهانم.

حدیث زیارت

زیارت مرقد پيامبر اکرم

3. قالَ الصّـادقُ عليه السلام: زيارَةُ قَبْرِ رَسُولِ اللّهِ وَ زيارَةُ قُبُورِ الشُّهَداءِ وَ زيارَةُ قَبْرِالْحُسَيْنِ تَعْدِلُ حِجَّةً مَبْرُورَةً مَعَ رَسُولِ اللّهِ؛ امام صـادق عليه السلام فرمود: زيارت قبر پيامبر خدا صلی الله عليه و آله و سلم و زيارت قبر شهيدان و زيارت قبر امام حسين عليه السلام برابر است با يک حجّ مقبول همراه رسول خدا صلی الله عليه و آله و سلم.

حدیث زیارت

زيارت و شفاعت

4. قالَ رَسُـولُ اللّه صلي الله عليه و آله: مَـنْ اَتـانى زائِـرا كُنْتُ شَفيعَهُ يَوْمَ الْقيامَةِ؛ پيامبر اسـلام صلی الله عليه و آله و سلم فرمود: هر كس به زيارت من آيد، در روز قيامت شفيع او خواهم بود.

زيارت از دور و نزديک

5. قالَ رَسُول اللّه صلي الله عليه و آله: مَنْ سَلَّمَ عَلَىَّ مِنْ عِنْدِ قَبْرى سَمِعْتُهُ وَ مَنْ سَلَّمَ عَلَىَّ مِنْ بَعيدٍ بُلِّغْـتُهُ؛ پبامبر رسول اکرم صلی الله عليه و آله و سلم فرمود: هر كس از كنار قبرم بر من سلام دهد، آن را مى شنوم و هر كس از دور بر من سلام دهد، آن را به من مى رسانند.

حدیث زیارت

پی نوشت:
[1] وسائل الشيعه، ج 10، ص 252.
[2] بحارالأنوار، ج 97، ص 123.
[3] وسائل الشيعه، ج 10، ص 278.
[4] وسائل الشيعه، ج 10، ص 261.
[5] بحارالانوار، ج 97، ص 183.

منبع: حدیث زیارت - جواد محدثی

Share