همجنس گرايی؛ علل و درمان

هر آنچه درباره همجنس گرایی باید بدانید؛
همجنس گرایی ؛ علل و درمان
همجنس گرایی (homosexuality) یعنی ارضای غریزه جنسی از طریق همجنس (مانند لواط در مردان و مساحقه در زنان) به هر شکل که باشد حرام و گناه کبیره محسوب می شود.

همجنس گرايی؛ علل و درمان

در این بخش از ضیاءالصالحین، به بررسی علل، ریشه ها و درمان های احتمالی پدیده همجنس گرایی می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در دوره نوزادی از طریق والدین به خصوص مادر با بوسیدن نوزاد، در آغوش گرفتن او و نگاه های محبت آمیز مادر به او و با چسباندن او به خود نیاز کودک ارضا می شود. در این دوره تأمین نیازهای عاطفی کودک به اندازه نیازهای فیزیولوژیکی مانند آب و غذا و پوشاک برای رشد نوزاد ضرورت دارد. در دوره کودکی تأمین این نیاز توسط اعضای خانواده و همه کسانی که به نحوی با کودک ارتباط دارند تأمین می شود. در دوره نوجوانی از طریق دوستان و گروه همسالان و در دوره جوانی از طریق دوستان، خویشاوندان و همسر به این نیاز پاسخ داده می شود. روان شناسان علت وابستگی انسانها را به یکدیگر همین نیازهای عاطفی می دانند. اگر این نیازها از همان اول به طور صحیح و به موقع تأمین شود نوزاد، کودک و نوجوان وابستگی ایمن پیدا می کند و الا وابستگی ناایمن و مرضی در او شکل می گیرد یعنی در عین حال که به دیگران وابسته است ولی احساس امنیت کافی نیز نمی کند و مستعد انواع اختلالات روانی مانند بیماری های اضطرابی، افسردگی و... می شود و دیر یا زود به دامن یکی از این بیماری های روانی فرو می غلتند.
گفتنی است اساس و پایه دوستی ها در سن نوجوانی و جوانی که با جذبه و شور زیادی همراه است، غالبا بر مبنای عواطف و احساسات شکل می گیرد و نه بر اساس منطق و عقل.
مقدمه این دوستی ها ممکن است جاذبیت یک فرد از نظر ظاهری یا شخصیتی یا پاره ای از صفات اخلاقی باشد که او را برای فرد دیگر دوست داشتنی می سازد که توانسته در روح و روان او تأثیر عمیقی بگذارد و خلأ عاطفی اش را به وسیله آن پر کند. ماهیت این دوستی گرچه در ابتدا دوستانه، پاک و بی شائبه است، ولی امکان آلوده شدن آن به مسایل دیگر وجود دارد. زمانی که این علاقه به اوج خود می رسد، آنها را دچار سرگردانی می کند که اکنون چه باید بکنند. این سرگردانی ممکن است با بعضی آثار مخرب دیگری همراه شود.

همجنس گرايی ؛ علل و درمان

دوست گرامی، در مورد علل روی آوردن به همجنس گرایی هنوز توضیحی كه مورد قبول همه ی پزشكان وروانشناسان باشد وجود ندارد و برخی متخصصان به علل روانی – اجتماعی وبرخی به دیگر عوامل زیستی (کارکرد نامتعادل غدد و هورمونهای جنسی) اشاره داشته اند. علل هم جنس بازی از دیدگاه روانی ـ اجتماعی آشفته بودن روابط میان والدین وفرزندان، یادگیری های نادرست ومحیط اجتماعی ناسالم می باشد و به طور خلاصه می توان به كنترل نداشتن بر غریزه جنسی اشاره داشت. اما آنچه مسلم است این كه چنین رفتاری حتی از جانب افراد مبتلا به این عمل نابهنجار تلقی می شود و لازم است کنار گذاشته شود.
همجنس گرایی (homosexuality) یعنی ارضای غریزه جنسی از طریق همجنس (مانند لواط در مردان و مساحقه در زنان) به هر شکل که باشد حرام و گناه کبیره محسوب می شود. خوب است بدانید اصل همجنسگرایی، گناه محسوب نمی شود چون یک رفتار نیست بلکه میلی است درونی که گاه بدلیل کارکرد نامناسب هورمونی رخ می دهد و گاه فرد از این حالت بیزار است. البته رفتار جنسی مطابق با این کشش، در اسلام و همه ادیان الهی حرام است و علاوه بر عقوبت شدید دنیوی و اخروی اثرات و پیامدهای شدید و غیر قابل جبران در پی دارد. چون همجنس گرایی نوعی انحراف جنسی به حساب می آید و مانند هر انحرافی پیامد خاص خود را در بدنبال دارد مانند اینکه موجب تنفر از جنس مخالف و علاقه به جنس موافق می شود. همجنس بازی علاوه بر مضرات بهداشتی و روانی که دارد با فطرت انسانی مغایرت دارد و این امر باعث تعطیل شدن توالد و تناسل و گرایش افراد به جنس موافق و در نتیجه موجب تعطیلی توالد و تناسل خواهد شد. بدیهی است این امر با هدف آفرینش منافات خواهد داشت. پس همجنس بازی حرام بوده و از گناهان کبیره به حساب می آید.
اصولا طبیعت زن و مرد آن چنان آفریده شده است كه آرامش و اشباع غرایز خود را در علاقه به جنس مخالف (از طریق ازدواج سالم) می جوید، و هر گونه رفتار جنسی غیر این صورت، انحراف از طبع سالم انسانی و یكنوع بیماری روانی است كه اگر به آن ادامه داده شود روز به روز تشدید می گردد و نتیجه اش بی میلی به «جنس مخالف» و اشباع ناسالم از طریق «جنس موافق» است.
این گونه روابط نامشروع در ارگانیسم و بدن انسان و حتی در سلسله اعصاب و روح اثرات ویرانگری دارد. در نگاه کلی آدمی را از پدر و مادر خوب بودن باز می دارد و گاه قدرت بر تولید فرزندان را به كلی از انسان سلب می کند، افراد همجنس گرا تدریجا به انزوا و بیگانگی از اجتماع و سپس بیگانگی از خویشتن رو می آورند، و گرفتار تضاد پیچیده روانی می شوند و اگر به اصلاح خویش نپردازند ممكن است به بیماری های جسمی و روانی مختلفی گرفتار می شوند.
به همین دلیل و به دلایل اخلاقی و اجتماعی دیگر، اسلام شدیدا همجنس گرایی، را در هر شكل و صورت تحریم كرده و برای آن مجازاتی شدید كه گاه به سر حد اعدام می رسد قرار داده است.( تفسیر نمونه، ج 16، ص 275)

نیاز به محبت ورزیدن به دیگران و مورد محبت دیگران واقع شدن دقیقا یک نیاز عاطفی است. این نیاز در طی مراحل مختلف رشد و در مراحل گوناگون زندگی شکل های مختلفی پیدا می کند و در هر دوره ای به گونه ای متناسب با آن زمان باید ارضا شود.

همجنس گرايی ؛ علل و درمان

دلیل تحریم همجنس گرایی

همجنس گرایی چه درمیان مردان باشد و یا زنان، در اسلام از گناهان بسیار بزرگ است و هر دو دارای حد شرعی است. حد همجنس گرایی در زنان پس از چهار بار اقرار و یا ثبوت بوسیله چهار شاهد عادل (به شرایطی كه در فقه گفته شده) صد تازیانه است و بعضی از فقها گفته اند اگر زن شوهر داری این عمل را انجام بدهد حد او اعدام است.( تفسیر نمونه، ج 8، ص 193)
روایاتی كه در مذمت همجنس گرایی از پیشوایان اسلام نقل شده آن قدر زیاد و تكان دهنده است كه با مطالعه آن هر كس احساس می كند كه زشتی این گناه به اندازه ای است كه كمتر گناهی در پایه آن قرار دارد.
از جمله در روایتی از پیامبر(ص) می خوانیم: «هنگامی كه قوم لوط آن عمل ننگین را انجام دادن (مردها به مرد و زنها هم به زنان اکتفا کردند) زمین آن چنان ناله و گریه سر داد كه اشكهایش به آسمان رسید و آسمان چنان گریه كرد كه اشك هایش به عرش رسید در این هنگام خداوند به آسمان وحی فرستاد كه آنها را سنگ باران كن و به زمین وحی فرستاد كه آنها را فرو بر».( تفسیر نمونه، ج 8، ص 193)
در روایت دیگری از امام علی(علیه السلام) می خوانیم كه فرمود: از پیامبر(ص) شنیدم چنین می گفت: «لعن الله المشتبهین من الرجال بالنساء و المشتبهات من النساء بالرجال؛ لعنت خدا بر آن مردانی باد كه خود را شبیه زنان می سازند، (با مردان آمیزش جنسی می كنند) و لعنت خداوند بر زنانی باد كه خود را شبیه مردان می كنند (با هم مساحقه می نمایند)» (وسائل الشیعه، ص 255، ح 14) صاحب جواهر یكی از فقهای بزرگ شیعه می فرماید: «از بعضی از ائمه(علیه السلام) روایت شده مساحقه در زنان مثل لواط در مردان می باشد لكن مجازات مساحقه صد تازیانه می باشد زیرا در مساحقه آلتی داخل آلت دیگر نمی شود. در روایت دیگر است كه مساحقه، زنای اكبر است كه دختر ابلیس در زنان ایجاد كرده همان طور كه ابلیس لواط را ایجاد كرده است.»( جواهر الكلام، ج 41، ص 388)
و نیز در روایت آمده است: «زنی از امام صادق(علیه السلام) درباره مساحقه سؤال نمود حضرت فرمود: حد زناكار را دارد زن گفت: چگونه؟ در حالی كه در قرآن ذكر نشده است، امام فرمود: چرا در قرآن ذكر شده است زیرا آنان با این كارشان جز اصحاب «رس» هستند.»( وسائل الشیعه، ج 14، ص 262، ح 8)
در دنیای غرب كه آلودگی های جنسی فوق العاده زیاد است برای توجیه عملشان می گویند با هیچ گونه منعی طبی برای آن سراغ نداریم، ولی آنها فراموش كرده اند كه اصولا هر گونه انحراف جنسی در تمام روحیات و ساختمان وجود انسان اثر می گذارد و تعادل او را بر هم می زند، زیرا مرد و یا زنی كه تمایل به جنس موافق دارند هیچ كدام یك مرد و زن كامل نیستند، در كتاب های امور جنسی «هموسکچوآلیسم» (همجنس گرایی) به عنوان یكی از مهم ترین انحراف ذكر شده است. ادامه این كار تمایلات جنسی را نسبت به جنس مخالف در انسان تدریجا می كشد و احساسات طبیعی را از بین برده و موجب سرگردانی روانی و روآوری به مواد مخدر و مشروبات الكی و انحرافات اخلاقی دیگر خواهد شد.
بنابراین مساحقه، مخالف با فطرت سالم و الهی انسان است و طبق روایات فراوان مرتكب آن مستوجب لعن خداوند متعال و فرشتگان می گردد، و حتی در در برخی از روایات همان گونه كه ملاحظه شد از این عمل به زنای اكبر یعنی بزرگترین زنا تعبیر شده است.

همجنس گرايی ؛ علل و درمان

راهكارهایی برای بی میلی به جنس موافق ودرمان همجنس گرایی

1- قبل از هر اقدامی چه خوب است با مراجعه به روان پزشك و انجام برخی معاینات و آزمایشات، از ترشح عادی و نرمال غدد درونریز خود مطمین شوید. چه بسا در اثر ترشح غیرعادی غدد درون ریز چنین تمایلاتی به وجود آمده و با تنظیم ترشح غدد با مصرف دارو تمایلات جنسی شما نرمال شده و به سادگی درمان خواهد شد. یادآوری می شود از مراجعه به روان پزشك امتناع نكنید و خجالت نكشید، كه این مسأله احتمالا یك مشكل جسمانی است و همچون دیگر مشكلات قابل درمان. باید درمان شده و قبل از تشدید بیماری، آن را حل كرد.
2- عدم توجه به ذهنیت ها و افکار مبتنی بر تمایل به همجنس و عدم تمایل به جنس مخالف. هیچ گاه به خود تلقین نکنید که: «من به جنس مخالف هیچ علاقه‌ای ندارم و نمی‌توانم این علاقه را در خودم ایجاد کنم». هیچ گاه به خود تلقین نکنید که «علاقه به همجنس و تمایل به برقراری رابطه با جنس مخالف در وجود من نهادینه شده است و امکان تغییر آن وجود ندارد»، چون اولا این گونه نیست و شما با تلاش خود می‌توانید این مشکل را برطرف سازید، و ثانیا، این تصور جلوی هر گونه تلاش اصلاحی شما برای تغییر را می‌گیرد.
3- گاهی اوقات شیطان برای وادار کردن آدمی به گناه از این کانال بهره می گیرد یعنی مسیر هر گناهی را به شکلی هموار می سازد در اینجا نیز مسیر آلوده شدن به برخی گناهان از کانال پشت کردن به جنس مخالف و ازدواج می گذرد و این نوع افکار و ذهنیت مقدمه ی ورود به آن وادی است باید با این گونه افکار که جز افکار شیطانی نام دیگری بر آن نمی توان نهاد باید به مقابله پرداخت یعنی ذره ای در شیطانی بودن این افکار تردید نداشته باشید. 
4 - صحنه هائی از زندگی که در آن شخص همجنس گرا نقش یک مرد، پدر، همسر و پسر خانواده را بر عهده دارد تصور کند و به آن بال و پر دهد و نقش خود را پر رنگ و کاملا مردانه بیان کند. لازم است این تصویر گری را در قالب ذهن پروری و نوشته ها و رفتار روزانه و تمام حالات واقعی و خیالی و... استمرار دهید. در یک کلام به مرد بودن خود فکر کند، و همانگونه عمل کند، زندگی مردی و اجتماعی خود را تعقیب کند اگر شش ماه با این طرز تفكر زندگی كند برای همیشه از آن افكار رهائی خواهد یافت.
5- اجتناب از نگاه شهوت‌آمیز به پسرها. مراقب نگاه خود باشید و همان طور که از نگاه شهوت آمیز به جنس مخالف اجتناب می‌کنید از نگاه هوس آلود به پسرها نیز بپرهیزید. چون از نظر شرعی، نگاه از روی شهوت به همجنس هم حرام است. رسول اکرم صلی الله وعلیه وآله فتنه جوان زیبا را از فتنه دختر باکره بیش‌تر دانسته است (وسائل الشیعه، ج 14، ص 257).
6 - اجتناب ازتمام ارتباطها، مكانها و موقعیت هائی كه انجام اندیشه همجنس گرایی را تداعی می كند. 
7- افکار خود را کنترل کنید. سعی کنید به افکار هوس‌آلود در مورد رابطه جنسی با همجنس فکر نکنید. هیچگاه در ذهنتان به این افکار بال و پر ندهید و آن را برای خود نیارایید. برای این کار، تلاش کنید تنها نمانید، چون این گونه افکار بیشتر در هنگام تنهایی به سراغ انسان می‌آید. اگر این افکار، به طور ناخواسته به سراغتان آمد، آن را قطع کنید، از جای خود برخیزید و به میان دوستان یا اهل خانواده بروید و تا زمانی که این افکار کاملا از ذهنتان خارج نشده، جمع دوستان یا خانواده را ترک نکنید.
8- توجه به آثار و عواقب همجنس بازی: انسان به صورت طبیعی تمایل به جنس مخالف دارد. هرگونه کاری که تمایل طبیعی او را منحرف سازد، یک نوع بیماری تلقی می شود. از دست دادن احساسات طبیعی بر جسم و روح انسان تأثیر می گذارد. چه بسا افرادی که به این بیماری مبتلا باشند، گرفتار ضعف قوه جنسی و به اصطلاح سرد مزاجی شوند. از امام صادق علیه‌السلام در مورد فلسفه تحریم لواط سؤال شد، فرمود: اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زن‌ها بی نیاز می شدند و این باعث قطع نسل انسان می شد و باعث از بین رفتن آمیزش طبیعی می گشت و این کار مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می آورد. ازدواج شرعی، چون موافق فطرت است، به فرمایش قرآن آرام بخش است (سوره روم، آیه 21). ولی هم جنس بازی و لواط، عملی بر خلاف فطرت است و هر چه با فطرت هم خوانی نداشت، تأثیر سوء دارد، یعنی نه تنها فاعل و مفعول با این عمل به آرامش نمی رسند، بلکه بر تحیر و سرگردانی آن‌ها افزوده می شود. به همین دلیل روایات زیادی درباره هم جنس بازی نقل شده که بسیار تکان دهنده است. با مطالعه آن روایات، می توان به پلید بودن این عمل پی برد. قطعاً روایات در جلوگیری از این عادت ناپسند مؤثر است. پیامبر اکرم (صلی الله وعلیه وآله) فرموده‌اند: هر کس با نوجوانی آمیزش جنسی کند، روز قیامت ناپاک وارد محشر می‌شود، آن چنان که تمام آب‌های جهان او را پاک نخواهند کرد و خداوند او را غضب می‌کند و از رحمت خویش دور میدارد و دوزخ را برای او آماده ساخته و چه بد جایگاهی است. سپس فرمود: هرگاه جنس مذکر با مذکر آمیزش کند، عرش خداوند به لرزه درمی‌آید (وسائل الشیعه، ج 14، ص 249). البته واضح است‌ که با توبه، این گناه مانند گناهان دیگر بخشیده می‌شود.
9 - از خوابیدن با پسر در یک بستر اجتناب کنید: رسول خدا صلی الله وعلیه وآله می فرماید: بستر فرزندان خود را از سن ده سالگی جدا سازید، یعنی دو برادر یا دو خواهر یا برادر و خواهر زیر یک لحاف نخوابند (وسائل الشیعه، ج 14، ص 171).
10- قطع ارتباط با دوستانی که انسان را به سمت این گونه رفتارها و افكار دعوت می كنند و همچنین دوری از موقعیت هایی كه وقتی در كنار آنها قرار می گیرد این افكار را برایش تداعی می کنند.
11- نهایت تلاش خود را بکنید که بیکار نباشید. برای این کار، برای ساعات شبانه روز خود برنامه ریزی کنید. اوقات خود را با مطالعه، گردش با دوستان، ورزش، و... پر کنید.
12- روابط اجتماعی‌تان را گسترش دهید. سعی کنید روابطتان را با دوستان و همکلاسی‌های خوبی که دارید توسعه دهید. با آنان به گردش، سینما، کوهنوردی، شنا، و... بروید و از تنها ماندن دوری کنید. به هر حال، سعی کنید تا حد امکان از انزوا و گوشه‌گیری به در آیید. 

در روزها و موقعیت های نخستین، عمل كردن به این راهكارها و دل بریدن از این حالت سخت و چه بسا ناممكن جلوه كند اما باید توجه داشته باشید كه به گفته ی امام علی(علیه السلام) «با ارزش ترین كارها دشوارترین آنهاست» پس این حالت نشان از ارزشمندی و اهمیت تصمیم شخص دارد و باید در مسیر عمل كردن به این تصمیم بجا و ارزشمند گامهای بهتر و بلندتر بردارد.

همجنس گرايی ؛ علل و درمان

نکات مهم و قابل توجه
1- حساس ترین دوره ی زندگی جوانی است می توان گفت سعادت وشقاوت انسان در این دوره رقم می خورد بنابراین درک این مطلب در پیدا کردن مسیرها وهمچنین کنترل غرایز نقش مهمی دارد.
2- موارد تحریک کننده اعم از شنیدنی ها، خواندنی ها، افکار و... همانند جرقه ای است که کنار مواد محترقه قرار گرفته در این صورت نتیحه ای جز اشتعال و آتش سوزی مورد انتظار نخواهد بود.
3- معنویات به ویژه نماز نیروهای خارق العاده ای هستند که خداوند آن ها را قرارداده تا او در دام شیاطین گرفتار نشود.
4- تلقین در جهت منفی و مثبت اثر خود را به همراه دارد پس سیگنال های منفی راباید كنار گذاشت.
5- آنچه اهمیت دارد تعدیل وکنترل غریزه جنسی است واین مهم میسر نمی شود مگر با دور کردن نفس از محرمات ومحرک هایی که خود شخص آن ها را بیشتر از همه می شناسد.
6- اگر چه لذائذ حرام ونامشروع در ابتدا، قدری خوشایند بوده اما اگر دقت کنیم خواهیم دید بعد از مدتی پشیمانی، ندامت وکدورت رابرای انسان به ارمغان می آورد.
7- دستور قرآن برای کنترل غریزه جنسی راهگشا است. قرآن می فرماید: جوانان مجرد باید ازدواج کنند واگر نمی توانند عفت به خرج دهند. در واقع راه سومی وجود ندارد واگر باشد به ضرر انسان می باشد.
8- به دستورات شرعی اعتماد كرده و یقین داشته باشید سعادت شما در گرو اطاعت از دستورات دینی می باشد.
9- رسیدگی به خواهش ها نفس را قوی تر کرده وتداوم این کار باعث ضعیف شدن انسان در مقابل نفس خواهد شد.
10- به خود امیدوار بوده و مصمم باشید که می توانید همه ی گناهان را ترک کنید.
11- از خداوند وائمه ی اطهار (علیهم السلام) کمک بگیرید و بدانید اقدام شما برای حل مسایل نفسانی نشان از پاک بودن طینت و توجه خداوند به شما است در این صورت طرد شدن كاملا بی معنی خواهد بود.
12- توبه یعنی تولد دوباره و باز كردن فصل جدید در زندگی.
13- برای ترك گناه روحیه ای شاد و همراه با نشاط لازم است و با ناراحتی و نا امیدی به جنگ گناهان نمی روند.
14- در خانه خدا همیشه به روی بندگانش باز بوده وخداوند از بازگشت بنده اش بسیار خوشحال می گردد.
15- فراموش نكنید بهترین كار كنترل افكار مخربی است كه سراغ انسان می آید پس باید اوقات خالی خود را با برنامه های مفید پر کرده، برای زندگی برنامه ریزی داشت و از تنهایی وبیكاری پرهیز نمود.
16- از ازدواج ناامید نباشید. اگر مدتی تمایل خود را به همجنس کنترل کنید، به تدریج خواهید دید که شما هم مانند هر جوان دیگری به جنس مخالف علاقه دارید و خواهان ازدواج هستید.
17- شكست در این اقدام امری طبیعی است ولی مهم این است كه شكست باعث پیمودن راه باشد نه توقف در مسیر.
18- هر كاری كه عادت انسان شده باشد یك شبه قابل تغییر نیست. در این راه، باید با آگاهی و پشتکار قدم برداشت.
19- باز هم تكرار می كنم ازدواج بهترین گزینه است.
20- شكست در این اقدام امری طبیعی است ولی مهم این است كه شكست باعث پیمودن راه باشد نه توقف در مسیر.

همجنس گرايی ؛ علل و درمان

منـــابــع و پی نوشتها :
1- مكارم شیرازی و همكاران، تفسیر نمونه، تهران: دارالكتب الاسلامیه، 1363
4- حر عاملی، وسائل الشیعه، تهران: مطبعه الاسلامیه، 1384
5- محمدحسن بن باقر صاحب جواهر، جواهر الکلام فی شرح شرایع الاسلام، تهران: دار اکتب الأسلامیه، 1386

پدیدآورنده: 
Share

دیدگاه‌ها

سلام. بابت وقتی که برای این موضوع گذاشتید قابل تقدیر و ستایش است. اما میخواستم این را به عرض شما برسانم که در همه ی سایت هایی که تا الان دیدم سایت های ایرانی و مشاوره ها. همه ی مطالب دقیق کپی از هم هستند و واقعا تکراری و هیچ راه کار واقعی وجود ندارد برای درمان همجنسگرایی بله درست است راه هایی که پیشنهاد می شود برای همجسنباز ها یا بایسکشوال ها می باشد نه افراد همجنسگرایی که از دوران کودکی این حس را داشته اند. بنده خودم سال هاست به این مشکل گرفتارم ایمانم قوی بوده از طریق دین پیگیر شدم داستان ها و تفاسیر آیین های مختلفو خوندم قرآن روایت لوط خوندم علی رغم خجالتم پیش مشاورین و متخصصانی رفتم که واقعا همه ی این ها مسکن بود نه درمان و هیچ چیزیو عوض نکرد الانم واقعا دلم میخواد ازدواج کنم ولی هیچ اطمینانی نیس که وقتی ازدواج کردم از سر بی میلی ام همسرمو طلاق یا آزار ندهم الانم واقعا خسته و سردرگم از مطالب سایت های تکراری شده ام و دنبال یک راه و دلایل جدیدی هستم با تشکر

باسلام و تشکر بابت نظر حضرتعالی...

این موضوع إن شاءالله در سایت خُلُق ضیاءالصالحین(پایگاه تخصصی اخلاق و تربیت) ذیل موضوع اخلاق جنسی مفصلا بهش پرداخته خواهد شد...
موفق باشید

.

دقیقا همدردیم دوست من

سلام داداش میتونم از طریق تلگرام باهاتون صحبت کنم

علیکم السلام
لطفا سوالات اختصاصی خود را بفرستید.... تا در اسرع وقت پاسخ داده شوند..

دوست عزیز اولا بایسکشوال ها توی گروه ال جی بی تی هستن و اصلا با همجنس بازی یکی نیستن دوما همجنس بازی ی نوع اختلال روانی هست ک باید درمان شه این دوستانی ک هرچیزی میشه میگن گناهه و مانند قوم لوط هستید درواقع همجنسبازی رو با همجنسگرایی اشتباه گرفتن همجنسگرایی از شروع تولد تا اخر عمر فرد باهاش هست ی نوع عشق به جنس خوده عشق اصلا گناه نیس این ماییم ک وقتی چیزی برامون قابل درک نیس میگم گناه همجنسگرایی درمانی نداره چون بیماری نیس پس بهتره با خودتون کنار بیاید و اینکه بقیه درکتون نمیکنن رو پای گناه کار بودن خودتون ندونید چون بعضی افراد سوادشو ندارن و باعث عذاب میشن درضمن من خودم بایسکشوال هستم و ظاهرا معنی بایسکشوالو بد فهمیدی یعنی کسی ک به هم میتونه با جنس خود باشه هم با جنس مخالف این به این معنی نیس ک با دوتا جنس در یک زمان باشه درواقع دختر یا پسر بودن فرد براشون فرقی نداره و اعتقاد دارن عشق جنس نمیشناسه موفق باشید :)

مرضی بنام همجنس گرائی
عصر مدرنیزم به لحاظی عصر نھضت جھانی ھمجنسگرایان است و بدین لحاظ به مثابۀ رجعت جھانی قوم لوط می باشد...

باسلام بنده38سالمه ودرنوجوانی بهم تجاوزشده بود وتا سی سالگی توذهنم علاقه به همجنس وخودارضایی میکردم وهمیشه ناراحتوافسرده بودم ازدواج کردم ویک فرزندهم دارم اماپس از6سال بایک پسر رابطه داشتم ودوساله واقعا فکروذکرم پسرشده واززندگی خودم سیرشدم والان دوستم اصلا دوست نداردسمت من بیایید ومن عاشقش شدم وباوعده مجبورش میکنم پیشم بیاد وباکس دیگه دوست ندارم رابطه کنم حس زنانه دارم وبه تغییر جنسیت فکرمیکنم اما بخدا زنوبچه امو دوستدارم ظلمی به آنها وبه پسرکردم منو تاخودکشی رسونده امانیازجنسی ام ولم نمیکنه براخانواده ام کم نگذاشتم اما سرد مزاجی نسبت به جنس مخالف منو زده وافسرده کرده کمکم کنید خواهش میکنم

باسلام 

لطفا به این صفحه مراجعه نمائید:
https://www.ziaossalehin.ir/fa/content/22493

سلام

باعرض سلام من پسری 21ساله هستم من یه بوکسور حرفه ای هستم که در خانواده ای مذهبی بزرگ شدم حدود 2ماهه پیش با یکی هز دوستای جدیدم که 4 سال ازم بزرگ تره و ازدواج کرده تنها شدم اون از هیکل وچهرم تعریف کرد وحتی لمسمم کرد اوایل فکر میکردم شوخی میکنه ولی دفعه ی بعد وقتی در کمال بی شرمی منو بوسید فهمیدم که یه همجنسگراس وباعث درگیریمون شد وقتی هم که تهدیدش کردم وگفتم که به همسرش میگم اونم تهدید کرد که ابروی خواهرمو می بره خواهش میکنم کمکم کنین بعد از یه مدت که باهاش سرد بودم وارتباط نداشتم یه روز بهم گفت که پشیمونه ومیخواد باهام تنها حرف بزنه منن قبول کردم نمیدونم اونجا چی بهخوردم داد که بیهوش شدم و وقتی به خودم اومدم دیدم لباسامو دراورده خدامیدونه اگر جلوشو نگرفته بودم چی کار میکرد خواهش میکنم به خاطر خدا کمکم کنید اون دوستمه نمی خوام ابروشو جلوی خانوادش ببرم میخوام کمکش کنم که حالش خوب شه.کمکم کنید .این اتفاقات خیلی تاثیر بدی روی روانم گزاشته

روشهای بهبود و درمان همجنسگرایی مردان

مراجعه به روان‌ پزشک

قبل از شروع هر اقدامی حتماً در صورتی که این علائم را در خود یافتید به روان‌پزشک مراجعه کرده و بدون خجالت درباره‌ ی علائم و مشکل خود با او صحبت کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اراده‌ ی خود را تقویت کرده و احساس نکنید که در مواجه با این مشکل تنها هستید.

پررنگ کردن رفتار مردانه

فرد هم‌جنس گرا لازم است با پررنگ کردن مسئولیت پذیری خود، در نقش پدر و یا همسر و پسر خانواده جایگاه خود را در زندگی پیدا کرده و به شخصیت مردانه خود دست یابد.

کنترل افکار هوس انگیز

می‌توانید با انجام کار و تفریحات سالم ذهن و افکار خود را مدیریت کنید.

اجتناب از تنهایی زیاد

گاهی ممکن است در اوقات تنهایی شما روی آورید به دیدن تصاویر و فیلم‌های محرک و یا با خیال پردازی به افکار آلوده بال و پر دهید پس از تنهایی دوری کنید.

از موقع سن بلوغم شروع شده احساس میکنم علاقه به مرد ها پیدا کردم دوست دارم ....، کلا حس داره میره به مرد ها یه تست انجام دادم اسمش تست چهار گانه شخصیتی بود تو اون معلوم میشد ، اما معلوم شد من مرد هستم ، گفته بود برای استرس شدید و وسواس هست به خدا نمیدونم چیکار کنم گیج شدم یعنی کنار بعضی از مرد ها هم بشینم ... دوگانگی برام پیش اومده قبلا اونایی که دوسشون داشتم ، میومدنن خونمون غذا دلم نمکشد ، اوق میزدم ، حالت تهوع میشدم استرسی فهمیدم برای همین حالت هست دیگه دکترم قرص استرس داد به نظرم یکم کمتر شد فعلا قرص مصرف میکنم

اولن ادمین عزیز تمامی مطالب شما کپی شده از سایت های دیگس شاید هم سایت های دیگ از شما کپی کردن به هرحال مطالبی ک در حال منتشر شدن هست غلطه و باعث میشه بیشتر مردم رو به گناه بندازید واقعا کار سختی نیس اینکه همجنسبازی رو از همجنسگرایی تشخیص بدیم این مطالبی ک شما گفتید برای همجنس بازا هست ک در دین گناه محسوب میشه و قوم لوط همجنس باز بودن ن همجنسگرا همجنسبازی ی نوع اخلال روانی هست ک باید درمان شه توش عشق نیستو و فقط برای رفع شهوت با همجنس خودشون رابطه برقرار میکنن قوم لوط هم بدون درنظر گرفتن جنس و احساسات به همدیگه تجاوز میکردن اما همجنسگرایی افرادی هستند ک از وقتی به دنیا میان تا اخر عمرشون عاشق همجنس خودشون میشن واقعا عشق گناهه از نظر شما؟ همجنسگراها هیچ فرقی با استریت ها ندارن(گرایش به جنس مخالف) بهتره یکم با عقل و منطق رفتار کنیم

اولاً در انتهای مطلب نگاه کنید متوجه می شوید که این مطلب بازنشریه (بازنشـــر : سایت پرسمان) 
ثانیاً ربطی به ادمین و ... نداره به هر حال این هم یه مقاله است که یکی از دوستان زحمت بازنشرشو کشیده اند..
ثالثاً منطق و عقل ونه که در پاسخگویی و صحبت و ... تماماً مراعات اخلاق و ادب بشه و اینکه همجنس بازی با همجنس گرایی فرق داره، بله هنر شاقی نیست تشخیص آن... گرایش و ارتکاب ... کاملا متفاوته و تا به مرحله ارتکاب خاصی و نیت خاص و نگاه خاصی نرسه در وهله اول گناه نیست و در ادامه می تونه زمینه گناه باشه پس... 
رابعاً دین اسلام کامل ترین دینه و برای هر سوالی پاسخی درخور و عقلانی و وحیانی داره که هیچ جا لنگه آن یافت نمی شود..
-----------------------
در مورد حرام بودن هم همین نکته را کافیست بدانید که حرام یعنی شکستن حریم ها و اگر همین گرایش به همجنس موجب شکستن حریم شود ؛ چه در مرد و چه در زن، موجب حرمت می شود... لذا شما هم بهتره فتوا صادر نکنید... اگر حریم حفظ شود و روابط در حد افراط و نیت خاصی در پشت آن نباشد شاید بلامانع باشد، ولی دقت کنید که هر رفتاری و کنشی ممکنه واکنشی را در پی داشته باشه... که آن واکنش دیگر در دست شما نخواهد بود...ما باید همه جوانب را درنظر بگیریم .. مقدمه گناه خودش گناه محسوب میشه بله، وقتی عامدانه ما بخواهیم بدون در نظر گرفتن حریم ها مقدمه گناه را فراهم سازیم گناهکار می شویم .

حرف زیاده و جواب زیاده برای شما ... ولی تا اینجا فکر کنم کافی باشه ...

ما مطالب زیر را برای خیلی ها پیشنهاد دادیم که مطالعه نمایند:
همجنس گرایی و همجنس بازی - ارضای میل جنسی
همجنس گرایی و همجنس بازی - آثار هم جنس خواهی
همجنس گرایی و همجنس بازی - امراض و بیماری های همجنس بازان
همجنس گرایی و همجنس بازی - همجنس گرایی از دیدگاه قرآن
همجنس گرایی و همجنس بازی - فلسفه همجنس گرایی
همجنس گرایی و همجنس بازی - همجنس بازی از دیدگاه روایات
همجنس گرایی و همجنس بازی - همجنس گرایی از دیدگاه جامعه شناسی
همجنس گرایی و همجنس بازی - راههای پیشگیری از همجنس گرایی

من یکی از فامیلهای نزدیکم همجنسباز شده واقعا داغون شدم فهمیدم .واقعا نمیدانم چطور کمکش کنم به فطرتش برگرده .هرکاری میکنم راضی نمیشه بیاد پیش روانپزشک کار من همش شده. گریه وزاری اخه یه مرد هیکلی گه خودش هم میگه ************** .چرا خدا کمک نمیکنه این بیماری چیه افتاده تو جامعه قبلن چرا نبود این مجازی چی بود امد همه دیوانه شدم