سریال مدافعان شهر قسمت 1 اول (دانلود و پخش آنلاین)

دریافت ویدئو
دانلود فایلاندازه
فایل دانلود سریال مدافعان شهر قسمت 1284.77 مگابایت
روایتی از مقاومت مردم گیلانغرب در جریان تجاوز رژیم بعث عراق و رشادت مدافعان و رزمندگان شهر

سریال مدافعان شهر قسمت 1 اول (دانلود و پخش آنلاین)

سریال مدافعان شهر از سری سریالهای دفاع مقدس به کارگردانی و نویسندگی محمدحسن عموری و تهیه کنندگی حمیرضا راوش و علی فتحی در 6 قسمت تقدیم حضورتان میگردد.

در این مجموعه، روایتی از مقاومت مردم گیلانغرب در جریان تجاوز رژیم بعث عراق و رشادت مدافعان و رزمندگان شهر به تصویر کشیده می‌شود. شهر گیلانغرب در چهارم مهر سال 59 مورد حمله ارتش رژیم بعث عراق قرار گرفت که با مقاومت به یادماندنی مردم این شهر مواجه و منجر به عقب‌نشینی دشمن تا مسافت 10 کیلومتری این شهر شد. گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، در دوران دفاع مقدس توسط رژیم بعث عراق 150 بار بمباران و موشک باران شد و در این مدت 750 شهید، دو هزار و 250 جانباز و 141 آزاده سرافراز را تقدیم نظام اسلامی کرد. در31 شهریور همزمان با تجاوز در جنوب، لشگر عراق با اشغال شهرهای نفت شهر، قصر شیرین، سومار و سرپل ذهاب، سرمست از این پیروزی‌ها به طرف شهرستان گیلانغرب حرکت کرد که با مدافعان روبرو شدند.

برای دسترسی به سایر قسمتهای «سریال مدافعان شهر» به این بخش مراجعه نمایید.

سریال مدافعان شهر , سریال جنگی مدافعان شهر , دفاع مقدس , فیلم جنگی

دانلود فیلمهای سینمایی دفاع مقدس

کارگردان و نویسنده: محمدحسن عموری ◈ تهیه کنندگان: حمیدرضا راوش، علی فاتحی◈ تعداد قسمتها: 6 قسمت 40 دقیقه ای ◈ ​محصول: 1395 ایران

داستان سریال مدافعان شهر :

قسمت اول: صحبتهای قدرت الله احمدی‌پور(سردار) در مورد رژیم عراق و تجاوز به مرزهای ایران؛ صحبتهای سردار محمدنظر عظیمی در مورد پیشروی عراقیها به سمت گیلانغرب؛ صحبتهای ماشالله پرنور، قدرت‌الله حسنی، حیات قاسم‌نژاد، جوهر جوانبخش و مجتبی مهدی خانی (از مدافعان شهر) و صحبتهایشان در مورد شهید صفر خوش روان و ابراهیم زاده (فرمانده سپاه).

سال 1339 گیلانغرب، روستای قبا سیاه، کودکی به نام جمیل، از دوستانش در گیلانغرب جدا شده و به همراه پدر و مادرش به عراق می‌رود. در تیرماه سال 59 توپخانه عراق اقدام به گلوله باران روستاهای مرزی استان کرمانشاه نمود و در 31 شهریور همزمان با تجاوز در جنوب چندین لشکر عراق با اشغال شهرهای نفتی شهر، قصر شیرین، سومار و سر پل ذهاب، به طرف شهرستان گیلانغرب حرکت کردند. سربازان ایرانی در حال آماده شدن و تمرین کردن برای جنگ با عراقی‌ها بودند، یکی از سربازان به نام صفر تانکهای عراقیها را پشت مرز دید و به ابراهیم زاده (فرمانده) خبر داد. صفر تصمیم داشت نیروها را جمع کند و به سمت قصر شیرین برود، ابراهیم زاده گفت تجهیزات عراقیها زیاد است و او نباید بچه‌ها را به آنجا ببرد. عراقی‌ها به داخل روستاها آمدند و خانه‌ها و مردم را از بین بردند. همه مردم تصمیم داشتند برای دفاع از شهر خود بجنگند. ابراهیم زاده دستور داد که همه نیروهایشان را در گیلانغرب متمرکز کنند و از حیات و احمدی‌پور خواست تا به دنبال صفر بروند. آنها می‌خواستند مانع از نزدیک شدن دشمن به گیلانغرب شوند.

سریال مدافعان شهر , سریال جنگی مدافعان شهر , دفاع مقدس , فیلم جنگی

بازیگران سریال مدافعان شهر :

جعفر دهقان (شهید قدرت الله پیرزادفر)، کاوه خداشناس (شهید علی ابراهیم زاده)، رسول عیسی منش (شهید برزو احمدی)، امیر پرویزی (شهید صفر خوش روان)، مسعود محمدی (شهید علی اکرم پرماه)، بنیامین ایثاری (حیات قاسم نژاد)، مهران عبدالله نژاد (قدرت الله احمدی پور)، زهرا نادری (شهیده نصرت بسیطی)، مهدی گل محمدی (مجتبی مهدی خانی)، پیام حسن خانی (شهید حسین بسیطی)، جواد صفری (شهید منوچهر عباسی)، کیومرث زرانگوش (شهید کاوه احمدزاده) و یاسر عیسی منش (جمیل عباس ابراهیم زنگنه)

مدیر تصویربرداری: فرهاد طالبی نژاد ◈ مدیر صدابرداری: آرش برومند ◈ طراح صحنه و لباس: محمود نهضت سرشت ◈ طراح گریم: حامد علی بخشی ◈ جلوه های ویژه، اصلاح رنگ و تدوین: بهمن قهاری ◈ تیتراژ: سلاله سلیمی طاری ◈ مدیر پروژه: سرهنگ پاسدار سعید حسنی

زمان پخش: از سه شنبه 1401/6/22 هرشب ساعت 21:30 و بازپخش: روز بعد ساعات 9:40 و 16:15

Share