چالشهای رپرهای نوجوان محله ما

چالشهای رپرهای نوجوان محله ما 

نوجوان محله ما جمع شده بودند و کوری می خواندند. به قول خودشان دیس گذاشته بودند. با آهنگ شروع به مسابقه رپ خواندن فی البداهه گذاشته بودند.

فضای عجیبی بود. نوجوانان محله ما در حال خودشان نبودند و گویی در آسمان بودند.

در بین متن های رپ پر بود از فحش های رکیک و بی ادبانه! برای من چالشی ایجاد شد حکم قذف چیست و حدود قذف چه بود؟

چالش جدید من یک سوال بود،

چرا رپ خوانی با فحش رکیک یک کار پسندیده شمرده شده است. گویی ارزش فرهنگی جابجا شده است.

من طلبه با تحصیلات حوزوی سؤالاتی وجودم را گرفت.

راستی فرهنگ چیست؟

ارزش چیست؟

تهاجم فرهنگی چیست؟

چرا پس از سالها یک متن آکادمیک و دقیق علمی در مورد فرهنگ و تهاجم فرهنگی نداریم؟

چالش برای ما طلاب در حال حاضر چیستی فرهنگ و تهاجم فرهنگی است.

چطور باید این فضا را مدیریت کرد تا از این بحران هویتی خارج شویم.

وقتی در محله‌ های کلان شهرها پیاده روی می‌ کنی می‌ فهمی تضاد فرهنگی بسیار جامعه اسلامی را گرفته است.

تضاد فرهنگی با دانش و علم در جامعه اسلامی ایجاد شده است.

الینه شدن (ازخود بیگانگی) در نسل جوان دیده می‌ شود. نسلی که نه خود را می شناسد نه از گذشتگان خود چیزی می‌ داند.

این نسل مفاخر ایرانیان مسلمان را نمی‌شناسد حتی نام یکی از دانشمندان را نمی داند. آنان خود را نمی شناسند تا بدانند وارث عزت ایرانی هستند.

در محله‌ ها نوجوانان در حال دیس گذاشتن با فحش‌ های رکیک هستند.

این نسل خود را شاعر رپ می داند. در حالیکه این کار هیچ گاه در فرهنگ اسلامی ایرانی جای نداشته است! ایرانیان به ادب و علم سرشناس هستند. در ادبیات شیرین فارسی جز فضل و اندرز از قرآن و احادیث نیست. 

این فرهنگ نه اسلامی است نه ایرانی!

اما چالش ما، طلاب در قرن ۲۱ شناخت دقیق علمی جریان‌ های فرهنگی است.

در میسیولوژی انسان شناسی تاریخ تغییر فرهنگ جوامع آمده است. می توان گفت ما با یک علم روبرو هستیم.

امروزه مسیحیان برای تبلیغ دین شان مدل های جامعه شناسی و روانشناسی دارند.

چرا در اسلام حتی یک مدل تبلیغی نداریم؟

چرا ما از علوم روز برای دفاع و تبلیغ اسلام  استفاده نمی‌ کنیم؟

چرا دشمنان اسلام برای هجمه به اسلام مدل‌ های علمی تهاجم فرهنگی دارند؛ ولی ما برای دفاع از دینمان علمی کار نمی‌ کنیم؟؟؟؟؟

Share